• نیروگاه خورشیدی

  از طراحی تا اجرا

 • تأمین انرژی

  رایگان و مستمر

 • برترین برند ها

  گارانتی رسمی و خدمات واقعی

 • نیروگاه هایبریدی

  طراحی و اجرای نیروگاه های هایبریدی
  Solar – Wind – Diesel

 • اجرای پروژه

  تخصص ، تجربه ، تعهد
  سه اصل در اجرای پروژه

کاربردها و چگونگي بکارگيريسامانه های خورشیدی

سيستمهاي فتوولتائیك جهت مصارف عمومي و كشاورزي، به صورت نيروگاه هاي مستقل از شبكه سراسري برق یا سيستمهاي متصل به شبكه سراسري با ساختار نصب ثابت و یا متحرک در واحدهاي كوچك هستند كه اين سيستم ها باتوان پایین جهت تامین انرژی الکتریکی مورد نیاز ماشين حسابهاي كوچك تا سيستمهاي بزرگ نيروگاهي توليد شده اند. در خصوص سیستم های متحرک می بایست متذکر شد که، مزیت آن امکان ردیابی خورشید و افزایش انرژی الکتریکی حاصل از تابش خورشید درطی روز می باشد.

باوجود این مطلب، به دلیل افزایش احتمال خرابی در سیستم مکانیکی، نیاز به انرژی الکتریکی جهت به حرکت درآوردن سازه در کاربردهای کوچک و پراکنده توصیه نمی گردند. تنها درتعدادی از نیروگاه های برق خورشیدی (فتوولتائیک) در جهان از این نوع سازه استفاده شده است.

اين در حالي است که قريب به 40 نيروگاه فتوولتائيک در جهان نصب و مشغول بهره برداري مي باشند که غالب آنها در کشورهاي اروپايي که از حيث شدت تابش، پتانسيل بالايي را دارا نمي باشند، قرار دارند.

سیستم خورشیدی چگونه کار میکند؟

برای درک بهتر طرز کار یک سامانه ی خورشیدی به تصویر روبرو توجه کنید.

انرژی خورشید از طریق صفحاتی که پنل خورشیدی نامیده میشوند جذب و تولید الکتریسیته میکنند، این بخش کار تولید و در واقع تبدیل انرژی تابشی به الکتریکی را انجام می دهد.

انرژی الکتریکی تولید شده در پنل ها ولتاژ DC دارند و در طول روز به دلیل تغییر شدت تابش خورشید به طور مدام تغییر میکنند.

بنابر این برای بدست آوردن یک توان ثابت از یک تثبیت کننده که اصطلاحاً شارژ کنترلر گفته می شود استفاده میکنیم.

اما برای ذخیره انرژی برق در طول روز و استفاده در شب نیازمند باتری هستیم. شارژ کنترلر وظیفه ی شارژ کردن باتری ها با برق تولید شده در پنل های خورشیدی را نیز دارد.

در نهایت برای اینکه شما بتوانید از برق تولید شده در تجهیزات برقی خود استفاده کنید در آخرین مرحله با استفاده از دستگاهی به نام اینورتر ا لکتریسیته DC به برق 220 ولت شهری یا همان AC تبدیل میشود تا قابلیت استفاده در تجهیزات برقی را داشته باشد.

انواع سیستم های خورشیدی

مستقل از شبکه یا Off Grid

مستقل از شبکه یا Off Grid

بدون نیاز به برق شبکه

این سامانه ها بیشتر در مناطقی استفاده و کاربرد دارند که برق شبکه یا اصطلاحاً شهری در آنجا در دسترس نباشد. مراکزی مانند باغ ، ویلا و یا مراکز نظامی، دکل های مخابراتی و از این دست.

متصل به شبکه یا On Grid

متصل به شبکه یا On Grid

نیازمند شبکه برق

این سامانه ها در طول روز میتوانند برق تولید کنند و به شبکه برق شهری تزریق نمایند. در واقع عملکرد این سامانه ها مستلزم وجود برق شبکه است و تمامی نبروگاه های خورشیدی از این دست پروژه های هستند.

چندگانه یا Hybride

چندگانه یا Hybride

امکان اتصال به پنل - باتری - برق شهری

تمامی ایرادات و نواقص سامانه های مستقل و متصل به شبکه به نحوی در این سیستم رفع شده است. به طوری که شما می توانید در تمام طول روز از برق خورشید با قابلیت اتصال به شبکه استفاده کنید، در مواقع لزوم و یا قطع شبکه از برق باتری ها و در سایر موارد از برق شهری استفاده کنید.

SMA

SMA

شرکت SMA آلمان
Fronius

Fronius

شرکت فرونیوس ااتریش
Q.Cell

Q.Cell

شرکت Q.Cell Hanwha کره
Shinsung

Shinsung

شرکت شین سانگ کره جنوبی
Growatt

Growatt

شرکت گرووات انرژی چین
Solar World

Solar World

شرکت Solar World آلمان
JA Solar

JA Solar

شرکت JA Solar چین
SHARP

SHARP

شرکت Sharp آلمان